Jdi na obsah Jdi na menu
 


Láká vás modř Karibiku, opar cejlonských pralesů či lesk ropných království? Nejsou to jen nedostižné sny! Přesvědčit se o tom můžete v únorovém Travel Digestu, který vám přináší deset tipů na exotickou dovolenou za hubičku.

Maledivy: Pohádkové souostroví se přibližuje

 

 Budete si připadat jako v obrovském akváriu. Stojíte na útesu pět stupňů nad rovníkem, po pás v Indickém oceánu. Potápěčskými brýlemi pozorujete hru barev pod vodou. Na modrých, červených a žlutých korálech se živí desítky druhů nejnádhernějších tropických ryb. Náhle kolem vás propluje obrovský rejnok a vypadá to, jako by mával křídly. Mezi kameny se vlní dvoumetrové murény. To šechno je zalité sluncem a teplota vzduchu stěží klesne pod sedmadvacítku.
Ani na tenhle zájezd už nemusíte spořit celý rok! Ačkoliv „batůžkáře“ tady s otevřenou náručí nevítají, letecky se sem dostanete z Vídně už za 20 000 Kč. Pokud omezíte nákupy suvenýrů na nezbytné drobnosti, neměli byste překročit příznivý rozpočet.

Doprava: Zkuste přímé odlety z Vídně za cenu od 20 000 Kč bez tax (viz web).
Kde se ubytovat: Zkuste hotel Kuredu Island Resort na Faadhippolhu Atoll. I když z letiště je to sem 130 kilometrů, hydroplánem budete u hotelu za 35 minut. Resort se pyšní největší potápěčskou základnou na Maledivách. Více informací najdete na www.kuredu.com.
Co ochutnat: Cokoliv z nepřeberné plejády rybích pokrmů a jídel z plodů moře podávaných s rýží v úpravě curry – třeba rybí kuličky.

Dominikánská republika: Dostupný karibský ráj

 

Právě tady se můžete přesvědčit, že pohádková dovolená daleko od domova nemusí na měsíce dopředu „vysát“ vaši peněženku! Stačí se trochu snažit a letenku z Vídně do Santa Dominga a zpět získáte už za 17 000 Kč bez tax. Vyrazit můžete i s některou z německých cestovek. Za desetidenní dovolenou zaplatíte od 800 euro, při současném kurzu koruny cena skutečně pohádková!
Ubytujte se třeba v pětadvacet kilometrů dlouhé hotelové zóně Juan Dolio. Kvůli korálům si s sebou nezapomeňte přibalit boty do vody. Nejpozoruhodnější pláží je Baváro, rozprostírající se na východním pobřeží ostrova. Dostanete se tam třeba vypůjčeným autem (pronájem vozu vám zařídí ve většině hotelů). Řízení ale vzhledem ke kvalitě silnic vyžaduje značnou pozornost, proto je pohodlnější a finančně takřka srovnatelný způsob dopravy taxi. Pokud se přece jen rozhodnete pro auto, cena je zhruba kolem 1500 Kč za den.